FENIX na Světové výstavě EXPO Astana 2017

Dne 19.6.2017 jsme v českém pavilonu na EXPU 2017 v Astaně uspořádali konferenci, které se zúčastnili naši partneři z Kazachstánu a Tadžikistánu se svými distributory.

Konferenci zahájil krátkým proslovem český komisař v Kazachstánu Jan Krs. Poté jsme v prezentaci představili naši společnost a také nový energetický koncept pro budovy s téměř nulovou spotřebou energie. Následovala vřelá diskuze a prohlídka českého pavilonu. V celé expozici se opět projevil tzv. český fištrón, který ve svém významu představuje chytrost, důvtip a nápaditost. Na závěr byl připraven pro naše hosty raut v restauraci Český les, kdy jsme se mohli všichni přesvědčit, že i česká kuchyně umí tradičně skvěle reprezentovat naši zemi. Konferenci hodnotíme velmi kladně – účast byla hojná (cca 30 účastníků) a myslím, že naši hosté odcházeli obohaceni o nové informace i zážitky.

Společnost FENIX představuje na EXPU svůj nový koncept pro budovy ve standardu 2020 pro tzv. domy s téměř nulovou spotřebou energie. Navrhovaný koncept uvažuje s využitím budov, vybavených bateriovým úložištěm, jako aktivních prvků energetické distribuční sítě. Pilotní projekt, spuštěný společností FENIX v červnu 2016, má za úkol otestovat v praxi možnosti a způsoby využití a ovládání takového objektu. Testovaným objektem je nové administrativní centrum v Jeseníku, jehož model je na Expu vystaven. Dále na tabletech běží animace, kde je detailně představen náš energetický koncept (také možné shlédnout na: https://www.youtube.com/channel/UCwhU3LWFlNB5z1CkSiYVx9g ). Na dalším tabletu je zobrazen informačí leták s detaily pilotního projektu a na třetím tabletu je aktivní přístup na cloud (http://data.fenixgroup.cz), kde jsou zobrazena aktuální data testovaného objektu jako je aktuální spotřeba energie, výroba PV elektrárny, stav baterií, soběstačnost budovy, stav vnitřního prostředí apod.


Mohlo by vás zajímat ...

TOPlist