Jen slunce to umí lépe...

Nové výrobky v nabídce

FENIX V24 APPS pro vaše mobilní zařízení

Fenix V24-APPS je aplikace pro snadné ovládání a kontrolu centrální bezdrátové regulace Watts. Aplikace pracuje na principu odesílání a otvírání SMS zpráv v grafickém prostředí mobilních zařízení.

Vytvoření a odeslání požadavku na centrální regulaci je tak převedeno do několika "kliknutí" namísto složitého vypisování SMS příkazů. Po přijetí zpětné SMS je tato otevřena v aplikaci, v přehledné grafické úpravě.

2014-09-09 09:10:01 +0200

Nové sálavé panely ECOSUN CH do kostelních lavic

Sálavé panely ECOSUN K+ pro vyhřívání kostelních lavic jsou jedny ze základních výrobků, nabízených společností FENIX Jeseník od samotného vzniku společnosti. Nově byl tento segment rozšířen o nový sálavý panel – ECOSUN CH (Church Heater).

Sálavé panely ECOSUN CH jsou určeny k instalaci pod sedák kostelní lavice
 > > >

2014-06-09 07:44:48 +0200

Vyhřívané pryžové rohože pro ochranu před chladem podlahy

Po uvedení topných rohoží S-MAT, určených pro ochranu vstupních zón před sněhem a námrazou, uvádíme na trh zmenšenou verzi tohoto výrobku - vyhřívané gumové rohože W-Mat. Jak název napovídá, topné rohože jsou určeny pro ochranu pracovníků před chladem podlahy - nejčastěji na pracovištích v průmyslovém provozu, kde charakter činnosti vyžaduje dlouhodobý pobyt pracovníka na malé omezené ploše. Tyto prostory jsou charakteristické nízkou okolní teplotou, protože vytápění prostoru rozlehlé haly by bylo značně neekonomické. Použitím rohože W-MAT je výrazným způsobem zvýšen komfort pracovních podmínek a to při minimálních nákladech - příkon rohoží se dle velikosti pohybuje okolo 100-300 W. Rohože nejsou určeny k vytápění, dosahované teploty ale spolehlivě eliminují chlad, vnímaný dlouhodobým pobytem uživatele na studené podlaze.

Miroslav Petr, Fenix Trading s.r.o., 13. února 2014

2014-02-13 15:47:57 +0200

Sálavé skleněné panely ECOSUN G s potiskem

Trvale rostoucí zájem zákazníků o sálavé topné panely ECOSUN vedl k rozšíření nabídky o nový výrobek – skleněný panel ECOSUN G s potiskem. Nejde o "nový výrobek" v plném významu tohoto označení, ale spíše o inovaci stávajících skleněných panelů ECOSUN G. Doposud byly tyto panely nabízeny v černém, bílém, nebo zrcadlovém provedení, nově je lze opatřit také vysoce kvalitním barevným potiskem, který infračervené topné panely změní v ojedinělý a nepřehlédnutelný doplněk interiéru. Přehled motivů naleznete v naší Virtuální Galerii.

V současnosti nabízíme pro potisk panelů pouze motivy zařazené do naší galerie, protože však digitální technologie tisku nemá výraznější omezení, bude výhledově možné natisknout i obrázky (fotografie) dodané uživatelem.

2014-01-28 07:05:28 +0200

Řešením bylo Ecosuny zkrátit

Některé aplikace neumožňují vřazení našich sálavých panelů Ecosun S+ do řady zářivkových svítidel tak, aby s těmito svítidly byly v jedné ose a tvořili harmonicky celek v interiéru. Není se čemu divit, výrobek dlouhý 1550mm, u kterého je požadavek výrobce na odstup sálavého panelu od ostatních předmětů 250mm, potřebuje mezi svítidly mezeru 2050mm. Doposud se tyto aplikace musely řešit stávajícími panely Ecosun S+, docházelo k tomu, že se tyto panely montovaly tzv. napříč, tedy do kříže s řadou svítidel a zbytečně na sebe upoutávaly pozornost.

Ecosun S+ Short  > > >

2013-08-19 08:10:08 +0200

Design byl na prvním místě

Stále častěji se setkáváme s aplikacemi našich průmyslových sálavých panelů Ecosun S+ v kancelářích, kavárnách i domácnostech. Používají se jako hlavní topení v interiérech, a nebo pro zvýšení teplotního komfortu při pobytu v exteriérech, na zahrádkách před restauracemi, terasách či balkonech obytných domů, kde při jarních a podzimních poklesech teplot k +5°C zvyšují tepelnou pohodu uživatelů.

Toto nás vedlo k myšlence, vytvořit sálavý panel, který bude oproštěn od svého průmyslového vzhledu a přesto nebude drahý, a se snadnou instalací i zapojením. Terrace Heater (TH) by měl být odpovědí.

Terrace Heater  > > >

2013-08-19 07:44:42 +0200

Centrální bezdrátová regulace WATTS

Narůstající poptávka zákazníků po regulaci s možností centrálního ovládání elektrického vytápění, která by nabízela komfortní a intuitivní ovládání s možností postupného rozšiřování systému bez nutnosti zásahu do instalace, vedly naší společnost k navázání spolupráce s francouzskou firmou zabývající se vývojem regulačních systémů. Výsledkem vzájemné spolupráce je modulární bezdrátový systém centrální regulace s možností ovládání podlahového, stropního a nástěnného elektrického vytápění.

Základní prvky tvoří bezdrátový termostat Watts V22 s nástěnným přijímačem Watts V23 a zásuvkovým přijímačem Watts V25. Kombinace těchto prvků může řídit Váš topný systém samostatně, nebo může být řízen centrální řídící jednotkou Watts V24. Po přidání GSM modulu Watts V27 získáváte možnost okamžité kontroly a částečného řízení celého vytápění pomocí krátkých SMS zpráv.

2013-02-27 09:27:14 +0200

Vysokoteplotní sálavé panely Ecosun S+ a Ecosun S+ Anticor

V roce 2012 jsme ukončili vývoj nové řady výrobků ECOSUN S+. Nová řada v sobě zahrnuje veškeré poznatky, které jsme získali 20 letou projekcí, výrobou a prodejem tzv. vysokoteplotních panelů, byly zde rovněž zohledněny výsledky zahraničních analýz a doporučení, jako např Australské laboratoře Thales. Od roku 2013 tak zařazujeme do nabídky Ecosun S+ a výrobek Ecosun SBs nahrazující Ecosun S+ Anticor.

Ecosun S+
2013-01-07 10:51:02 +0200 2012-01-01 09:30:40 +0200

Další novinka v oblasti sálavého vytápění

Oblast elektrického sálavého vytápění zaznamenává v posledních čtyřech letech obrovský nárůst zájmu zákazníků. K tradičním trhům jakým jsou Francie, Austrálie, Nový Zéland, Jižní Korea a Japonsko se nově přiřadily i Německo, Rakousko a Švýcarsko. Zájem o tyto výrobky roste i v České republice a na Slovensku.  > > >

2011-09-26 09:27:04 +0200

Skleněné sálavé panely ECOSUN G

Již v roce 2008 rozšířila společnost FENIX svou nabídku o skleněné sálavé panely GR – esteticky ojedinělé výrobky, spojující čistý design skla s výhodami infračerveného sálavého vytápění. Tyto panely jsou určeny pouze k umístění na stěnu do svislé polohy, ale s rostoucí poptávkou po těchto výrobcích rostl také zájem o skleněná topidla ve stropním provedení. Proto společnost FENIX připravila nový typ – sálavý panel ECOSUN G.

Ecosun G
2011-03-11 13:40:23 +0200

Topné kabely PFP pro ochranu potrubí

V průběhu července rozšířila společnost FENIX svou nabídku o nové topné kabely PFP. Tyto kabely jsou určeny jako ochrana potrubních rozvodů před mrazem - například rozvodů vody vedených nevytápěnými prostory.

ochrana potrubních rozvodů před mrazem topné kabely PFP
2010-09-09 08:59:51 +0200

Podlahové desky HEAT-PAK pro umístění podlahového vytápění pod koberec a PVC

Podlahové topení se v současné době postupně stává téměř samozřejmostí a to nejen jako systém určený k vytápění, ale i jako komfortní doplněk domácnosti. O příjemném pocitu, který přináší teplá dlažba v koupelně, slyšel již téměř každý a většina z nás minimálně zná někoho, kdo toto komfortní vytápění používá. Proto se také málokdo ptá, zda je možné umístit topné rohože do tmelu pod dlažbu – je to samozřejmostí a nikdo se nad takovou aplikací nepozastaví. Poněkud jiná situace je ale ostatních podlahových krytin.  > > >

2009-09-10 14:20:36 +0200

Topné folie ECOFILM pro nízkoenergetické domy (NED)

O důvodech, proč elektrické vytápění patří mezi nejvýhodnější systémy pro objekty s velmi nízkými tepelnými ztrátami – tedy pro NED a pasivní domy, naleznete na stránkách společnosti Fenix hned několik článků – a to jak v rovině teoretické (např. článek o vytápění NED nebo porovnání nákladů na vytápění plynem a elektřinou), tak i ve formě konkrétních údajů o skutečných spotřebách ve sledovaných referenčních stavbách (NED v Rasoškách, NED v Hradci n/M). Velmi zjednodušeně se to však dá vysvětlit tak, že je výhodnější pořídit si poměrně levný, snadno realizovatelný a přitom naprosto komfortní systém, jakým jistě elektrické podlahové vytápění je, než složité topné systémy (např. tepelná čerpadla nebo kondenzační kotle), které sice umí vyrobit teplo o něco levněji, ale protože NED má velmi malou spotřebu tepelné energie, rozdíl v investicích do tohoto zařízení se Vám nikdy nevrátí.  > > >

2009-05-29 14:14:47 +0200

Nový topný kabel ADSA a lepená topná rohož CM

Od počátku května rozšiřujeme nabídku výrobků ECOFLOOR o nový ultratenký topný kabel ADSA a z něj vyráběné lepené topné rohože CM.  > > >

2009-05-22 12:52:05 +0200