Jen slunce to umí lépe...

NízkoEnergetické Domy

Výstavba domů v nízkoenergetickém až pasivním standardu se již bezesporu stává samozřejmostí – neustále zvyšující se energetické nároky lidstva ostatně ani jinou možnost nepřipouštějí. Charakteristická je u těchto objektů především velmi nízká spotřeba tepla, díky které se nejvýhodnějším zdrojem stává elektrické vytápění – vyznačuje se vysokou účinností, výbornou regulovatelností a nejpříznivějším poměrem pořizovacích a provozních nákladů.

Společnost FENIX, jako specialista na elektrické topné systémy, tématu NED a pasivních domů věnuje mimořádnou pozornost. Provádíme studie, sledujeme skutečné realizace, hledáme a vyvíjíme nové výrobky, které by svými parametry odpovídaly požadavkům těchto objektů. Toto téma je pro nás natolik významné, že jsme se rozhodli vytvořit pro něj samostatnou kapitolu a soustředit zde z našich internetových stránek vše, co se jej týká.

Důvody pro elektrické vytápění NED a Pasivních domů, modelová srovnání

Referenční stavby a skutečná spotřeba energií v NED a PD

Doporučené výrobky

Pro nízkoenergetické domy a pasivní domy je nejvhodnější topný systém s nízkými příkony a povrchovými teplotami. Ideálně tyto požadavky plní topné folie ECOFILM, vyvinuté speciálně pro tyto aplikace – stropní, o příkonu 100 W/m² (článek o stropních foliích naleznete zde…) a podlahové, o příkonu pouhých 40 W/m² (článek o podlahových foliích naleznete zde…). Kompletní výrobní řadu pak najdete v kapitole ECOFILM.

Dalším vhodným produktem jsou skleněné sálavé panely GR. Spojují v sobě jednoduchost a eleganci skla s energetickou úsporností a komfortem sálavého vytápění. Malé příkony, sálavé vytápění a nízké provozní náklady předurčují tyto topné panely právě do NED a pasivních domů. Informace najdete v kapitole skleněné panely GR.

Alternativou k panelům GR mohou být nové skleněné sálavé panely ECOSUN G, které jsou konstrukčně upraveny tak, aby je bylo možno instalovat i ve vodorovné poloze na strop. Podrobnosti naleznete v kapitole ECOSUN.

2011-06-09 16:10:55 +0200