Jen slunce to umí lépe...

Nejčastější dotazy - REGULACE

Otázka

Co to je pilotní vodič, nezámrzná teplota a útlum u el. konvektorů.

Odpověď

Pro centrální řízení el.konvektorů se používá přístroj ECOBOX 2 FP. Pilotní vodič přenáší signál od řídící jednotky ECOBOX 2 k řízenému konvektoru a tím dochází k jeho ovládání např. do režimu "útlum" a nebo nezámrzná teplota. Režim "útlum" představuje snížení teploty o 4°C od komfortní teploty např. v noci a nebo po opuštění objektu apod. Nezámrzná teplota je režim, který zaručí uživateli , že i když není objekt trvale vytápěn nedojde ke snížení teploty pod bod mrazu a zabrání se tak zamrznutí zařízení objektu.


Otázka

Mám vytápění zemním plynem, vodní radiátory mi objekt vytopí na požadovanou teplotu, ale podlaha je studená. Pro pocit komfortu bych chtěl v koupelně a v kuchyni systém doplnit podlahovou topnou rohoží nebo folií z Vaší standardní nabídky. Tento systém bych chtěl provozovat jen krátkodobě 3 až 4 hodiny denně. Lze tento systém regulovat jen obyčejným vypínačem případně časovým spínačem bez termostatu?

Odpověď

Ano, pokud se jedná o konstrukci podlahy s topným prvkem umístěným přímo pod dlažbou nebo jinou nášlapnou vrstvou (lamínátovou či dřevěnou podlahou ). V tomto případě však předpokládáme přerušovaný provoz topné podlahy za součinnosti s jiným (hlavním) topným systémem tak, jak je ve Vašem dotazu uvedeno.


2007-06-01 08:51:33 +0200

Dobrý den, prosím o

Dobrý den,
prosím o radu,zda lze Ecosun použít jako hlavní topení na stěnu pro pokoj 15 m2, výška stropu cca 2m,podlaha a strop jsou zatepleny.Děkuji.J.Němcová

Dobrý den, stropní panely

Dobrý den, stropní panely Ecosun bych nedoporučoval. Minimální montážní výška je 2,6m. Doporučil bych použít sálavý konvektor Aixance Pro, který se montuje na stěnu nejčastěji pod okno. Ve vašem případě odhaduji příkon na 1500W. Pro přesnější určení příkonu by bylo nutné spočítat tepelnou ztrátu místnosti. Miroslav Frencl, technik prodeje, m.frencl@fenixgroup.cz

Dobrý den Mám od Vás

Dobrý den
Mám od Vás podlahový topný systém asi čtyři roky a zatím nedocházelo k žádným závažnejším problémum.Nic méně už asi týden nehřeje podlaha v sekci kuchyně.Termostat vykazuje stejné přednastavené hodnoty jako dříve.Změna je jen ta že ikona plamínku je pořád zobrazena a indikátor teploty ukazuje pouze 15 stupnu a dále teplota nestoupá.Tak se chci zeptat jak
postupovat,když je po záruce a jestli nevíte jak případně bych poruchu mohl odstranit sám.Děkuji

Dobrý den, jako první bych

Dobrý den,
jako první bych doporučil bych prověřit zda je vada v termostatu nebo v rohoži. Toto prověření by měla provést kvalifikovaná osoba (elektrikář). Pokud je termostat pořádku, zobrazuje se symbol plamínku, mělo by být na výstupních svorkách napětí. U rohože musí mít topný okruh určitou hodnotu odporu dle typu rohože. Pokud je vada v termostatu, nezbude Vám asi nic jiného než termostat vyměnit. Na topné rohože poskytujeme záruku 10let, takže by jí bylo možné ještě reklamovat. K reklamaci je nutné doložit řádně vyplněný záruční list. Záruční i pozáruční opravy provádí náš technik.
Miroslav Frencl, technik prodeje, m.frencl@fenixgroup.cz

Dobrý den, chtěli bychom

Dobrý den,
chtěli bychom do naší novostavby použít stropní panely Ecosun. Výška stropu je 2,65. Zajímalo by mně, zda nebude mít manžel pocit tzv. horké hlavy, když měří 1,90m a zda to opravdu vytopí místnost o velikosti 32m čt.Další otázka je k vyhřívání pevných částí. Pokud topné těleso vyhřívá pevné části, tzn,. nábytek, osoby atd, tak jak je to po mém odchodu z bytu, musí se topení vypínat, zda dlouhodobější vytápění, např. v zimě nepoškodí nábytek z lamina popř. potažení folií.
Velmi děkuji za odpověď

Kociánová

Dobrý den, pokud bude stát

Dobrý den,
pokud bude stát přímo pod sálavým panelem teplo ucítí, při běžném pohybu bytem bude pocit sálavého tepla nepatrný. V případě, že se místnost osadí vhodným počtem panelů budou panely schopny tuto místnost vytopit. Panel Ecosun nahřívá předměty a od nich se teprve ohřívá vzduch, toto ohřátí je však nepatrné, řádově 2-3°C oproti teplotě vzduchu a to v žádném případě nemůže způsobit poškození nábytku. V případě odchodu z bytu nedoporučuji topení vypínat ale snížit teplotu maximálně o 3 až 5°C, větší pokles je pote problematické vytopit a dochází k navýšení spotřeby elektrické energie.

Miroslav Frencl, technik prodeje, m.frencl@fenixgroup.cz

Dobrý den, rekonstruuji byt

Dobrý den,
rekonstruuji byt a chtěl bych na záchod, do koupelny a do kuchyně umístit pod dlažbu topné rohože, které by měly sloužit jako doplňkové vytápění (celý byt bude vybaven plynovým kotlem a vodními radiátory).
Prosím o odpověď na mé následující otázky:
1) je nutná regulace takovýchto podlah?
2) jaké typy rohoží bych měl použít? (rozměry volných podlah jsou: záchod 0,8m x 1,5m; koupelna 0,7m x 1,2m a kuchyně 1,2m x 2m)
3) je možné do podlahy umístit podlahové čidlo, které bych zatím nezapojoval a v případě potřeby ho později použil s termostatem (pokud ano, dá se podlahové čidlo objednat samostatně)?

Předem děkuji za odpovědi
Tomáš KRÁL

Dobrý den, regulaci bych

Dobrý den,
regulaci bych doporučil především z důvodu možnosti naprogramování doby provozu. Pokud rohož zapnete například vypínačem, bude se podlaha nahřívat nejméně 30minut v případě použití desek F-board. Pokud budete pokládat rohož na tepelně neizolovaný podklad, může být doba náhřevu delší jak 1,5 hodiny. V případě takového podkladu bych doporučil použít desky F-board, které mohou zkrátit dobu náběhu až na 30minut.
Na WC bych doporučil rohož LD 12150-163 – 727,-Kč bez DPH (na 0,6x1,5m), koupelna LD 12100-163 – 552,-Kč bez DPH (na 0,6x1m), kuchyň LD 12360-163 – 1235,-Kč bez DPH (na 1,2*x1,9m).
Čidlo je součástí termostatu a neprodáváme jej samostatně, výjimkou je sonda k termostatu Eberle Instat 8 (2400,-Kč bez DPH) a to F193720(412,-Kč bez DPH), tuto sondu je možné použít pouze s tímto termostatem.
Miroslav Frencl, technik prodeje, m.frencl@fenixgroup.cz

Děkuji za odpověď, jakou

Děkuji za odpověď,
jakou regulaci bych tedy měl použít? Pro vytápění bytu (regulaci kotle) použiji prostorový termostat umístěný někde v obývacím pokoji.
Je možné v takovém případě regulovat dvě rohože najednou (podlahové čidlo bych dal jen do koupelny a do kuchyně a použil jednu regulaci pro WC + koupelnu a jednu pro kuchyň)?
Nebo navrhujete jiné řešení?
Tomáš KRÁL.

Dobrý den, doporučil bych

Dobrý den,
doporučil bych použít termostat Fenix-Therm 350(1 670,-Kč bez DPH), který umí pracovat v režimu, kdy hlídá jen teplotu podlahy v závislosti na čase. Teplotu prostoru bych nereguloval, bude jí hlídat termostat k plynovému kotli. Jedním termostatem můžete ovládat více rohoží, ve Vašem případě máte instalován stejný příkon na 1m2, takže by se rohože měli nahřívat stejně.
Miroslav Frencl, technik prodeje, m.frencl@fenixgroup.cz

Mnohokrát děkuji za

Mnohokrát děkuji za vyčerpávající informace.
Tomáš KRÁL.

Dobrý den, máme od firmy

Dobrý den,

máme od firmy Fenix topní stropné panely Ecosun. Na regulaci používáme termostaty, které se ovládají ručně (jejich název nevím, instalovala je stavební firma).
Chtěla bych se poradit, když odcházím večer z obývacího pokoje, jak je nejlépe nastavit termostat vzhledem k šetření energií? Děláme to zatím tak, že nastavíme noční topení, ale teplotu nesnižujeme.

Dále bych se ještě chtěla zeptat, bydlíme v novostavbě. Myslíte si, že až se vysuší, bude vytápění ještě účinější?

Děkuji za odpověď

Renata Šindelárová

Dobrý den, nevím jaký

Dobrý den,
nevím jaký termostat máte instalovaný, ale jestli obsahuje přepínač s možností nočního režimu, tak bude nejlepší tuto funkci používat. Pokud je ještě stavba vlhká tak je větší část energie použita k vysoušení konstrukcí, po vysušení bude topení ještě efektivnější. Miroslav Frencl, technik prodeje, m.frencl@fenixgroup.cz

Dobrý den, potřebuji

Dobrý den, potřebuji poradit koupil jsem u Vás regulátor Fenix therm 350, topnou rohož LD.. a nevím které dráty se do čeho zapojují. Jsou tam 2 konektory sensor - tam asi patří konektory z čidla, ale co patří do míst označených L,N,Load Load a SG - not in use ?
Děkuji za pomoc
David Pavliska

Dobrý den, L - fázoví

Dobrý den,

L - fázoví vodič
N - pracovní vodič
Load - topná rohož
SG - nezapojujte

Ochranné opletení připojte na uzemňovací vodič.

Miroslav Frencl, technik prodeje, m.frencl@fenixgroup.cz

Dobrý den, chtěl bych Vás

Dobrý den,

chtěl bych Vás požádat o radu při následující situaci. Máme klasické topení s radiátory plynovým kotlem regulované programovatelným termostatem v obývacím pokoji.

Rád bych do obývacího pokoje s plovoucí podlahou instaloval ECOFILM rozdělený do dvou samostatně regulovatelných zón (obývací zóna a jídelní zóna) a následně obývací pokoj vybavil jen jedním regulátorem, na kterém bych mohl regulovat:
- samostatně podlahu v jídelní zóně (nastavením intenzity, ne pouze zapnuto vypnuto)
- samostatně podlahu v obývací zóně (nastavením intenzity, ne pouze zapnuto vypnuto)
- samostatně regulovat stávající plynový kotel nezávisle na obou podlažních zónách (i když samozřejmě vím, že bude ovlivněna pokojová teplota topením podlahovým a tedy ne vždy půjde o "samostatné" regulování).

Existuje prosím tedy takový regulátor? Můžete případně doporučit nějaké typy?

Děkuji Vám

Dobrý den, bohužel takový

Dobrý den,
bohužel takový regulátor neexistuje, bude nutné každou část regulovat samostatným regulátorem.
Miroslav Frencl, technik prodeje, m.frencl@fenixgroup.cz

Dobrý den,jak zkrátit

Dobrý den,jak zkrátit topnou folii je mi jasné. Jde také udělat z jedné folie např. dvě? (Připojením dalších vodičů k druhé odstřižené půlce.) Potřebuji vykrýt prostor 1,2m x 1,5m, v případě na který se ptám bych zakoupil jednu folii 0,6 x 3m, pokud nejde udělat to na co se ptám, dvě folie 0,6 x 2m a z každé 0,5m ustřihnout a zahodit, což se mi nezdá být příliš ekonomické. Koncové kabely jsou na měděný pásek naletovány? Nebo je možnost objednat si rovnou takovou délku (např 1,5m)? A jaká je pak cena? Jestli se mi nevyplatí ten půlmetr raději zahodit.

Dobrý den, studený vodič

Dobrý den,
studený vodič se k topné folii připojuje pomocí lisovacích konektorů, k lisování jsou potřeba speciální kleště. Doporučil bych Vám objednat si dva kusy folie F608/55 v délce 1,5m. Tuto délku jsme Vám schopni zakázkově vyrobit. Cena jedné folie by byla 814,-Kč bez DPH. Miroslav Frencl, technik prodeje, m.frencl@fenixgroup.cz

Dobry den, Je moze pouzit

Dobry den,

Je moze pouzit vase bezdratove termostaty i k regulaci vytapeni pomoci plynoveho kotle? Jaka je cena termostatu i s prijimacem ke kotli?
Dekuji

Dobrý den, bezdrátovou

Dobrý den,
bezdrátovou regulaci je možné použít k regulaci plynového kotle. Doporučil bych použít regulátor BPT-SP - 1200,-Kč bez DPH a SP2 - 650,-Kč bez DPH. Miroslav Frencl, technik prodeje, m.frencl@fenixgroup.cz

Dobrý den , rekonstuji

Dobrý den , rekonstuji koupelnu se skoseným stropem .Chtěl bych použít vytápění stropní folii , hlavně po dobu jara a podzimu. Mohu použít topnou folii i na skosený strop, jelikož mám strop jen 2m2 z 9m2 ? Jaký typ termostatu mam použít?

Dobrý den, topné

Dobrý den,
topné folie můžete použít, k regulaci použijte jakýkoliv prostorový termostat, například FenixTherm 350.

Miroslav Frencl, technik prodeje, m.frencl@fenixgroup.cz

Dobrý den,zháním

Dobrý den,zháním bezdrátový termostat s možností připojení teplotního čidla NI 1000.Jedná se o regulaci vytápění tepelným čerpadlem v rd.Děkuji.Kon.telefon 736759228

Dobrý den, bohužel,

Dobrý den,
bohužel, takový termostat nemáme.
Miroslav Frencl, technik prodeje, m.frencl@fenixgroup.cz

Jak bych zapojil topný

Jak bych zapojil topný kabel LOSF 9 do venkovního sběrného potrubí dešťové kanalizace a vodovodu? Co s koncem - zaizolovat? Jaký přívodní kabel? Jaký typ a provedení zvolit za termostat? Děkuji za odpověď

Dobrý den, tento

Dobrý den,
tento kabel nedodáváme a nepodařilo se mi ani najít kdo tento kabel vyrábí. Miroslav Frencl, technik prodeje, m.frencl@fenixgroup.cz

Dobrý den,rád bych od Vás

Dobrý den,rád bych od Vás získal nějaké podrobnější informace ohledně ceny termostatu Watts 760?Nemohu ji totiž nikde najít..
Děkuji za odpověd David

Dobrý den, termostat Watts

Dobrý den,
termostat Watts bude v prodeji od II. poloviny září za cenu 1430,-Kč bez DPH.

Josef Podlaha, technik prodeje, j.podlaha@fenixgroup.cz

Děkuji za odpověd,cena je

Děkuji za odpověd,cena je docela příznívá..

Dobrý den, chtěla bych se

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdy bude opět v prodeji termostat Fenix Therm 35O? Pokud ano, došlo k nějakým úpravám či vylepšením u tohoto termostatu?Jaký je podstatný rozdíl mezi Fenix Therm 350 a novým termostatem Watts 760?

Děkuji. S POZDRAVEM KATKA

Dobrý den, u termostatu

Dobrý den,
u termostatu Fenix Therm 350 provedl výrobce úpravy, které se projevily ovlivňování vnitřního čidla termostatu. Nevíme, v jakém čase se výrobci toto podaří odstranit a termostat bude opět zařazen do prodeje. Podstatný rozdíl mezi funkcemi termostatu Watts 760 a Fenix Therm 350 není.
Josef Podlaha, technik prodeje, j.podlaha@fenixgroup.cz

Dobrý den. Prosím o

Dobrý den.
Prosím o radu,ztratila jsem návod k obsluze termostatu typu
EBERLE Instat 2.Je-li to možné poraďte mi.
děkuji.

Dobrý den, návod k

Dobrý den, návod k termostatu je volně ke stažení na našich stránkách nebo ho mohu zaslat na váš e-mail.
Josef Podlaha, technik prodeje, j.podlaha@fenixgroup.cz

Chtěl bych využít do

Chtěl bych využít do domácí sauny sálavé panely nebo infračervené zářiče. Jaké mi můžete doporučit a jakou regulaci. Sauna je zděná, objem cca 10 m3.
Děkuji

Chtěl bych využít do

Chtěl bych využít do domácí sauny sálavé panely nebo infračervené zářiče. Jaké mi můžete doporučit a jakou regulaci. Sauna je zděná, objem cca 10 m3.
Děkuji

Dobrý den, pro návrh

Dobrý den, pro návrh panelů do sauny potřebuji zaslat její okótovaný půdorys s vyznačením rozměrů lavic v sauně.
Josef Podlaha, technik prodeje, j.podlaha@fenixgroup.cz

Dobrý den! Vlastním

Dobrý den! Vlastním kombinovaný plynový kotel "Destila DPZ 23" závěsný, který je(byl) ovládaný pokojovým termostatem
přes kabel do obývacího pokoje a v současné době po 13 letech mi přestal fungovat. Mohl by jste mi poradit jaký v
současné době bych mohl použít nový podobný termostat? A dotaz druhý zda existují uzavírací ventily k radiátorům, které by po nastavení teploty šly samostatně (kvůli dětem )
zablokovat? Jejich typ. Děkuji! V.Vrátil

Dobrý den, plynovým

Dobrý den,
plynovým vytápěním se nezabýváme, v naší nabídce nemáme termostaty pro ovládaní plynových kotlů ani termohlavice. Poptávku hlavic, termostatu poptejte u firem zabývajících se prodejem plynových kotlů a regulace.
Josef Podlaha, technik prodeje, j.podlaha@fenixgroup.cz

Ecofilm + watts

Ecofilm + watts 760
Nainstalovali jsme Ecofilm + watts 760 jako doplňkové topení pod lamin. podlahy, poblíž sedací soupravy. Jak nastavit regulaci aby se co nejrychleji dosáhlo max. teploty (28°C)? PWM nebo pevná hyst.? Za 3 hodiny po zapnutí se teplota zvýšila z 18 na 23, což mi přijde poněkud zdlouhavé.
Martin.

Dobrý den, doporučuji

Dobrý den,
doporučuji vyzkoušet termostat s hysterezí 0,5°C. Rychlost teplotního náběhu záleží na okolní teplotě, jak moc je podlaha ochlazována. Při okolní teplotě 21°C by náběh na 27°C měl trvat cca 1hodinu.
Josef Podlaha, technik prodeje, j.podlaha@fenixgroup.cz

Mám nastavení: pevná

Mám nastavení: pevná hystereze, měření pouze z podlahy, kalibrace provedena, max. teplota nastavena na 28 °C, topný cyklus -min. doba 002, min. klidová doba mezi cykly 002. Z cca 20 °C, okolní teplotě 24°C, po hodině dosáhnu 23°C a pak to se to zastaví a zůstává v rozmezí 22-23°C. Víc z toho nedostanu. Izolace pod fólií - 6 mm. Čím to může být?

Dobrý den, napište mi

Dobrý den,
napište mi prosím na e-mail telefonní číslo, spojím se s Vámi a probereme nastavení termostatu, skladbu podlahy a další podrobnosti. Údaj teploty podlahy berete z čidla termostatu nebo teploměrem z povrchu podlahy? Pokusil jste se nastavit vyšší maximální teplotu podlahy? Došlo při tom k navýšení teploty povrchu krytiny? Vypíná termostat vytápění při vyhřátí podlahy na 22-23°C nebo se topí v bez přerušení?
Josef Podlaha, technik prodeje, j.podlaha@fenixgroup.cz

dobry den mame skoro 12 let

dobry den mame skoro 12 let stary plynovy kotel,celou dobu jel v pohode ale az jsem zlikvodovali karma a namontovali kombinovany bojler,plynovy kotel porad spina.Vypne ani ne na 2 minuty a opet nahriva vodu i topeni.i kdyz si v obyvaku na termostatu nastavime teplotu,jako by to nereagovalo.A jeste jedna vec,jak je mozne ze nakotli je treb 70 stupnu a voda v bojleru je vlazna.Porad vlazna horka snad jeste ani nebyla diky za odpovedi a rady

Dobrý den, plynovým

Dobrý den,
plynovým vytápěním, vodním vytápěním, se nezabýváme. Doporučuji obrátit se na topenářskou firmu, která Vám prováděla úpravy topení.
Josef Podlaha, technik prodeje, j.podlaha@fenixgroup.cz

Dobrý den. Mám od Vaší

Dobrý den. Mám od Vaší firmy podlahové vytápění s regulátory
Fenix Therm 350. Jsou v provozu necelý rok a u jednoho regulátoru přestala fungovat záloha. Jeden den seřídím datum a čas a druhý den tam jsou opět nesmysly, jaho při prvním spuštění. Jak to lze odstranit? Jaroslav Zmítko

Dobrý den, u termostatu

Dobrý den, u termostatu zřejmě došlo k závadě na záloze času. Doporučuji termostat a kopií o koupi s krátkým popisem závady zaslat k reklamaci.
Josef Podlaha, technik prodeje, j.podlaha@fenixgroup.cz

Dobrý den, před dvěma

Dobrý den,
před dvěma lety jsem s p.Frenclem řešil nestandardní chování regulátoru NTC HC 10, které (dva kusy) jsme nakonec vyreklamovali (přes firmu INGPRO Brno). Jako náhradu jsem dostal regulátory Aube TH 132-AF. Bez pár dní to budou dva roky, co jsem je převzal a jeden z nich už zase nedrží čas po vypnutí nízkého tarifu (je 4x denně na jednu hodinu bez napětí). Zcela jistě ho půjdu reklamovat, ale chci se zeptat, zda v regulátoru je vyměnitelná nějaká záložní baterie? Nebo jsou nějaké regulátory, které mají vyměnitělnou baterii - raději každý rok bych tam dal novou (nové) baterii a věděl, že to bude fungovat, než takhle..
Děkuji za odpověď.

Vladík

Dobrý den, termostatu Aube

Dobrý den, termostatu Aube TH 132 AF má jako zálohu použit vysokokapacitní kondenzátor. Z nabídky termostatů má vyměnitelné baterie pouze termostat Instat 2, u ostatních termostatů jsou záložní baterie nebo vysokokapacitní kondenzátory instalovány napevno.
Josef Podlaha, technik prodeje, j.podlaha@fenixgroup.cz

Porucha? Dobrý den, mám

Porucha?

Dobrý den, mám cca 1 rok vaše podlahové vytápění s dvěmi rohožemi (A1P 10640-109 a LD 160/1,8) zapojenými paralelně k jednomu termostatu Fenix-Therm 100. Nedávno jsem zjistil, že došlo k vypálení termostatu. Po jeho výměně (stejný typ z jiné místnosti) došlo ještě týž den k stejné závadě. Prosím vás o odhad možných příčin havárie. Podobné paralelní zapojení mám již asi 8 let v další části domu, a po celou dobu funguje bez problému.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Tato otázka je pro testování zda jste opravdoví hosté a blokuje automatizované spamové roboty.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.