Foukaná izolace u stropního vytápění ECOFILM

Tzv. "foukaná izolace" je jednou z možných metod, jak provést zateplení konstrukcí, zejména pak stropních podhledů. Celkem přirozeně tak byl ze strany spolupracujících montážních firem nedávno položen dotaz, zda lze u stropního vytápění s topnou fólií ECOFILM C tuto technologii použít také.
Termovizní snímky stropu s oběma typy izolací
Srovnávací teplotní grafy stropního vytápění s izolacemi ROTAFLEX A CLIMASTONE

Obecně není žádný zvláštní důvod, který by toto použití znemožňoval. Tepelná izolace z minerální vlny, lisovaná do desek, ale plní v aplikacích stropního vytápění ještě jednu funkci – vlastní vahou přitlačuje topnou folii k SDK/SDV podhledu, čímž eliminuje nebezpečí nedostatečného kontaktu jednotlivých vrstev. Panovaly obavy, zda foukaná izolace bude mít dostatečnou váhu, aby přitlačila folii ECOFILM k podhledu a nedošlo ke snížení účinného přestupu tepla do SDK/SDV desek. Proto byly nejdříve provedeny srovnávací měření.

Test probíhal v klimatické komoře Fenix, během testu bylo porovnáno chování systému za použití klasické deskové izolace ROTAFLEX AD 01 tl. 100 mm a foukané izolace CLIMASTONE, taktéž ve vrstvě 100 mm. V případě deskové izolace probíhala instalace standardním způsobem zespoda, pro foukanou izolaci byl připraven v SDK podhledu přístupový otvor, který byl po zafoukání dodatečně zaklopen SDK deskou. Použity folie ECOFILM C 514. Test se zaměřil na srovnání rovnoměrnosti prohřátí podhledu, na dynamice náběhu teplot, a i na maximální dosažené teploty.

Testy prokázaly, že stropní vytápění vykazuje s oběma způsoby zakrytí topné folie velmi podobné parametry. Lze tedy konstatovat, že foukanou izolaci pro aplikace stropního vytápění s topnou fólií ECOFILM C použít lze, vždy však musí jít o materiál s třídou reakce na oheň A. Celou zprávu z provedeného měření je možné stáhnout zde: Odkaz na PDF soubor

 


TOPlist /cs/aktuality/foukana-izolace-u-stropniho-vytapeni-ecofilm