Glosy z FENIX Labu: S+ Short

První díl ze série příběhů "Glosy z FENIX Labu".
Glosy z Fenix Labu
S+ Short

Představme si nemocnici v australském Sydney. Jednotlivé nemocniční pokoje spojené chodbami. Děláme topení, takže těkáme očima ze strany na stranu a automaticky podvědomě hledáme zdroj tepla v klikatém bludišti. A už jej vidíme… kilometry vzájemně se proplétajících trubek s oprýskaným nátěrem… Blikající zářivka… Sem tak z nějakého kohoutu vypšoukne výtrysk páry… Brrr, jak někde v hororu.

Co uděláme? Trubky vytrháme a pošleme na recyklaci. Třeba z nich vyrobí něco užitečného… Vyměníme blikající zářivky za svítidla s LED zdroji světla a teď to hlavní… do stejné řady mezi světla nainstalujeme infračervené tepelné zářiče S+ Short.

Proč Short? Původně jsme uvažovali o vysokoteplotních S+, ty však dosahují vysokého výkonu, takže bychom je museli instalovat příliš daleko od sebe. Navíc, vzhledem k výšce stropu kolem 3 metrů by mohlo být osálávání pod topidlem nepříjemné. To by nebylo úplně ideální řešení.

Short je dlouhý tak akorát, aby se vešel mezi světla a výkon (600W/800W) je tak akorát, aby rovnoměrně pokryl potřebu vytápění při zachování vysokého tepelného komfortu.

No supr… Zase se něco povedlo…


Mohlo by vás zajímat ...

TOPlist