Modulové stropní vytápění

Od října 2019 uvádíme v České republice na trh nový stavebnicový systém stropního vytápění s topnou fólií ECOFILM. Systém se vyznačuje nejen velmi snadnou instalací, ale s výjimkou finálního zapojení také nulovými požadavky na kvalifikované elektroinstalační práce.
Folie na topném modulu MH (ModuleHeating) má příkon 65 W (plošný příkon 140 W/m2) a je zakončena přívodním vodičem s vidlicí
Netopný modul MB (ModuleBlank) slouží k vyplnění nevytápěných ploch
Páteřní vodič je nabízen v několika délkách, zásuvky slouží k jednoduchému připojení topných modulů

Stropní vytápění zatím stále patří v našich geografických podmínkách k podceňovaným systémům, přitom praktická měření, provedená v rámci studie Univerzitním Centrem Energeticky Efektivních Budov (UCEEB) při ČVUT Praha, ukázala, že stropní vytápění má vyšší podíl sálavé složky než podlahové vytápění. Díky nulovým omezením z pohledu vnitřní dispozice zařízení patří stropní vytápění k ideálním systémům v současných stavbách pro bydlení – rodinných domech a bytech. Rozhodli jsme se proto rozšířit stávající nabídku stropních topných fólií ECOFILM o nový stavebnicový systém pomocí topných modulů.

Nejde tak úplně o nový systém – topné moduly už několik let úspěšně prodává naše dceřiná společnost ACSO na francouzském trhu. Důvodem je specifikum tohoto regionu – odbornost "elektromontér" v našem pojetí zde neexistuje, elektrospotřebiče (včetně elektrického vytápění) se montují téměř výhradně "plugin" systémem – tedy pomocí konektorů, zástrček a zásuvek. Také cena lidské práce je zde podstatně vyšší, proto jsou preferovány stavebnicové systémy, jejichž vyšší cena je velmi snadno vyvážena nižší pracností. Protože trend v České republice směřuje k tzv. "západnímu" modelu – cena lidské práce roste, nemluvě o akutním nedostatku kvalifikovaných pracovních sil – rozhodli jsme se rozšířit nabídku topných modulů i na tuzemský trh.

Samotné topné moduly jsou tvořeny izolací z minerální vlny tl. 5 cm, ve formátu 50 x 120 cm. Na tepelné izolaci je speciálním lepidlem přilepena topná folie ECOFILM o plošném příkonu 140 W/m2. Topná folie je již z výroby opatřena připojovacím vodičem se zástrčkou, šířka modulů odpovídá osové rozteči (50 cm) nosných CD profilů u sádrokartonových (SDK) a sádrovláknitých (SDV) podhledů. Topné moduly se proto velmi jednoduše pokládají přímo na CD profily a zapojují do páteřního vodiče se zásuvkami. K vyplnění netopných ploch (např. kolem světel, podél stěn apod.) jsou v nabídce netopné moduly, které lze dle potřeby ořezávat. Výhledově se pak počítá i s rozšířením nabídky o další rozměry modulů. Názornou 3D animaci pokládky modulového systému naleznete pod odkazem níže.

Prostým porovnání se stávající nabídkou topných folií ECOFILM C pro stropní vytápění vychází cena topných modulů v podstatě na dvojnásobek. Vezmeme-li ale v úvahu, že součástí modulů je i teplená izolace a započteme-li úsporu na lidské práci – pokládku mohou provádět i sádrokartonáři – může být modulový systém (když ne hned tak v nejbližší době) velmi zajímavou alternativou.

Odkaz ke shlédnutí nového videa zde: 3D animace modulového systému ECOFILM


TOPlist