Termostat Fenix TFT Wifi

Dlouhodobě nejprodávanějším termostatem ze sortimentu společnosti Fenix je velmi oblíbený typ Fenix TFT s barevným dotykovým displejem, který byl na trh uveden již v roce 2012.
Jednoduchý design termostatu TFT Wifi lze snadno kombinovat s různými typy vypínačů
Termostat TFT Wifi má dvě základní barvy displeje – černou a bílou
Termostat TFT Wifi je nabízen také v černém provedení
mobilní aplikace pro Termostat Fenix TFT Wifi
mobilní aplikace pro Termostat Fenix TFT Wifi
mobilní aplikace pro Termostat Fenix TFT Wifi
mobilní aplikace pro Termostat Fenix TFT Wifi
mobilní aplikace pro Termostat Fenix TFT Wifi

S měnícími se nároky uživatelů se však neustále zvyšuje poptávka po jednoduchém chytrém řešení regulace elektrického vytápění, logickým krokem tak bylo vyvinutí nového typu Fenix TFT WiFi.

Nový termostat TFT WiFi si zachoval všechny osvědčené funkce původního TFT, lze jej tedy plnohodnotně využívat jako lokální termostat pro všechny systémy elektrického přímotopného vytápění. Na první pohled výraznou změnou je úprava samotného designu termostatu – plastový rámeček s okýnkem pro displej je nahrazen celoskleněným čelním panelem dodávaným v bílé či černé variantě. Termostat díky tomu získal čistší a modernější vzhled. Změnu vzhledu zaznamenáme i u ikon v menu termostatu, barvu pozadí displeje pak lze volit mezi černou a bílou.

Důležitější novinkou je však bezesporu možnost vzdáleného ovládání termostatu po připojení k internetu. Pro tento účel byla vytvořena mobilní aplikace (dostupná pro telefony s operačním systémem iOS či Android), pomocí které si uživatel připojí jednotlivé termostaty ke svému účtu. Aplikace pak funguje jako jakási virtuální centrální jednotka, která umožňuje ovládat každý termostat individuálně nebo řídit celou instalaci jako celek. Přes aplikaci je možné měnit provozní režimy termostatu, měnit nastavení požadované teploty, tvořit a editovat programy, nastavovat režim dovolené a případně i sledovat historii spotřeby jednotlivých místností. Po připojení k účtu termostat neztrácí žádné funkce, lze jej tedy nadále plnohodnotně ovládat i klasickým způsobem. Připojení termostatu k internetu také umožňuje kontinuálně aktualizovat software termostatu – budoucí vylepšení a úpravy se tak ihned dostanou přímo k jeho uživatelům. 

Jedinou podmínkou zpřístupnění vzdálené správy termostatů je pouze dostupnost domácí wifi sítě, žádná další speciální příprava není nutná a instalace probíhá jako u jiných standardních pokojových termostatů. Fenix TFT WiFi si tak díky tomu zajisté najde širokou škálu uplatnění např. v rekreačních objektech, jako alternativa k dražším a složitějším centrálním systémům nebo čistě jako chytré řešení flexibilní domácí regulace výrazně zvyšující uživatelský komfort uživatelů.

Jednoduché instruktážní video, ukazující základní nastavení termostatu a jeho spárování s uživatelským účtem naleznete na našem YouTube kanálu: Videonávod k termostatu TFT Wifi

V případě zájmu si termostat můžete objednat prostřednictvím našeho  internetového obchodu, ve kterém našim klientům standardně poskytujeme dopravu zdarma, bez jakýchkoliv dalších podmínek.

 


TOPlist