BATERIOVÉ ÚLOŽIŠTĚ

Bateriové úložiště od společnosti FENIX umožňují asymetrické zatížení jednotlivých fází a tím maximální využití vyrobené energie. Jednotky jsou také ideálně připraveny na inteligentní řízení a dynamické rozhodování, zda využitou energii uložit do baterií, dodat na ohřev vody, nabití elektromobilu či prodat do sítě.
						
Celý vývoj akumulačních stanic zaštiťuje jeden z členů holdingu FENIX, firma AERS. Ta se také specializuje na řešení a dodávku průmyslových aplikací, výroba domovních stanic probíhá ve výrobním závodu FENIX v Jeseníku. Jde o chytré, na síti nezávislé, energetické řešení pro Vaši domácnost. Integrovaným systémem kontroly s adaptivní logikou lze regulovat a optimalizovat tok energie, maximalizovat míru energetické soběstačnosti Vaší domácnosti a zároveň ukládat energii vyrobenou solárními panely.
Elektřina ze solární výrobny dodává elektrickou energii přímo tam, kde je potřeba. Může nabíjet akumulátory a zároveň vykrývat spotřebu objektu.
Přebytečná vyrobená elektrická energie může být vracena přímo do distribuční sítě (pokud máte smlouvu s distributorem).
Nedostatek elektrické energie v akumulační stanici může být naopak kompenzován z veřejné sítě, aby nedošlo ke snižování životnosti akumulátorů.
 

TOPlist