Hotel na Strahově v Praze - vyhřívané podlahy v koupelnách

Mezi nejběžnější využití topných rohoží ECOFLOOR patří doplňkové vyhřívání dlažby v koupelnách. Vytápění koupelny je zajištěno jiným zdrojem tepla a rohož zde pouze zajišťuje komfortní prohřátí podlahy. S rostoucí úrovní poskytovaných služeb přestává být tato aplikace výhradní záležitostí rodinných domů a bytů a stává se také nezbytnou součástí koupelen hotelových pokojů a apartmánů. Provozovatelé těchto zařízení tím projevují svou snahu zpříjemnit hostům pobyt na maximální možnou míru.

Výrobky společnosti FENIX se díky své kvalitě a poskytované 10-roční záruce řadí mezi tradiční dodavatele topných systému i do těchto aplikací. Mezi prestižní záležitosti však jistě patří hotel na Strahově v Praze. Hotel vznikl rekonstrukcí objektů v těsné blízkosti jedné z nejvýznamnějších architektonických památek České republiky – Strahovského kláštera, nejstaršího premonstrátského kláštera v Čechách.

Hotel je umístěn přímo v areálu klášterních zahrad, z jedné strany sousedí s objektem Strahovského kláštera, z druhé strany s další historickou stavbou – Hladovou zdí. Rekonstrukce byla velmi náročná a také nákladná, vznikl zde však luxusní hotel, který respektuje původní architekturu staveb.

Objekt je pětipodlažní, v přízemí je restaurace, kuchyně, recepce, rehabilitační centrum, fitness, šatny a sociální zázemí, několik konferenčních sálů a další prostory sloužící hostům i běžnému provozu hotelu. Ve druhém, třetím a čtvrtém patře jsou pokoje pro hosty, pátým podlaží je tzv. technické patro, ve kterém je umístěna vzduchotechnická strojovna s klimatizací, plynová kotelna, ohřev TUV, atd.

Vytápění je zajištěno plynovou kotelnou – v přízemí teplovodním systém s otopnými tělesy, pokoje pro hosty teplovzdušně. Vzduchotechnické rozvody jsou vedeny v podhledech, v létě zajišťují také klimatizaci. Pokoje jsou rozděleny do 7 kategorií, v hotelu je celkem 146 pokojů.

Každý pokoj je samozřejmě vybaven vlastní koupelnou s toaletou. Ve všech byly do lepícího tmelu pod dlažbou instalovány topné rohože ECOFLOOR o výkonu 160 W/m², které zajišťují prohřívání podlahy v době, kdy je pokoj obsazen. Ovládání rohoží je z každého ze 146 pokojů svedeno do centrálního řídícího systému, který mimo jiné reguluje i teploty podlah v koupelnách. Aktivace podlahového systému je provedena z recepce při obsazení pokoje hosty.

V přízemí jsou instalovány topné rohože o výkonu 100 W/m² - ve fitness, v rehabilitačním centru a v příslušejících šatnách a sociálním zázemí. Celkem je v objektu instalováno více než 150 topných rohoží ECOFLOOR LD a LDTS. Tato aplikace se od jiných odlišuje jak svým rozsahem, tak i nákladnému provedením interiérů. Podlahové vytápění je zde prvek, který není na první pohled vidět, ale u kterého je kladen velký důraz na kvalitu. Jakékoliv dodatečné úpravy či opravy jsou technicky náročné a nákladné. Je proto potěšující, že byly vybrány právě výrobky společnosti FENIX.

TOPlist