Elektrické vytápění vícevrstvých dřevěných podlah

Unikátní propojení podlah Unique® s topnou fólií. Vícevrstvé dřevěné podlahy, instalované tzv. plovoucím způsobem, jsou v dnešní době již běžným standardem.

Unikátní propojení podlah Unique® s topnou fólií
Vícevrstvé dřevěné podlahy, instalované tzv. plovoucím způsobem, jsou v dnešní době již běžným standardem. Jsou oblíbené zejména díky jednoduché údržbě, estetickému vzhledu, životnosti a mnoha dalším výhodám.

Je všeobecně známé, že dřevo je tepelný izolant. Také proto nebylo standardně možné používat pod dřevěné podlahy elektrické topné systémy. Povrch těchto podlah sice zůstával přirozeně teplejší oproti laminátovým podlahám, ale přesto nedosahoval hodnot dostatečného tepelného komfortu.

Tento problém se podařilo elegantně vyřešit spoluprácí a testováním prešovské společnosti Kronospan a společnosti Fenix Trading s.r.o. na výrobu elektrických topných systémů. Jde o unikátní propojení vyhřívání vícevrstvé dřevěné podlahy Unique® s topnou fólií Ecofilm F.

Díky originální konstrukci této topné fólie a také díky nové, patentované konstrukci podlahy Unique® dochází k přeměně elektrické energie na tepelnou, a to beze ztrát. Umístěním v podlaze nedochází k nežádoucím tepelným rozdílům a k víření vzduchu. Výsledkem je rovnoměrná distribuce tepla při nejnižší možné teplotě a z toho vyplývající výhody úspory elektrické energie, jednoduché instalace a vysokého uživatelského komfortu.


TOPlist /cs/aktuality/elektricke-vytapeni-vicevrstvych-drevenych-podlah