Nové sálavé panely ECOSUN CH do kostelních lavic

Sálavé panely ECOSUN K+ pro vyhřívání kostelních lavic jsou jedny ze základních výrobků, nabízených společností FENIX Jeseník od samotného vzniku společnosti. Nově byl tento segment rozšířen o nový sálavý panel – ECOSUN CH (Church Heater).

Standardní sálavé panely ECOSUN K+, určené k instalaci ve svislé poloze a sáláním směrovaným přímo na návštěvníky kostelů, patří stále mezi nejefektivnější řešení pro vyhřívání kostelních lavic. Jeden ze srovnávacích testů naleznete zde. Přesto se najde spousta aplikací, kde instalace těchto panelů je vzhledem k nedostatku prostoru mezi lavicemi problematická a proto společnost FENIX Jeseník uvádí na trh nový sálavý panel ECOSUN CH.

Na rozdíl od panelů ECOSUN K+ je tento typ určen k zavěšení pod sedák kostelní lavice se směrováním sálavého toku na podlahu. Vlivem oteplení podlahy a i částečnou konvekcí pak dochází k požadovanému zvýšení teplotního komfortu návštěvníků kostelů. Panel má matnou černou barvu a esteticky tak velmi dobře zapadá do tmavého odstínu dřeva, ze kterého jsou lavice vyrobeny. I díky umístění pod sedák jsou tak tyto panely pro návštěvníky kostela při běžném pohledu prakticky neviditelné.

Standardní součástí panelů je i krycí mříž, chránící návštěvníky před přímým kontaktem s topnými lamelami. První aplikací, kde tyto panely byly s úspěchem otestovány a nainstalovány, je kostel Sv. Gotharda v Bouzově – o této aplikaci se můžete více dozvědět zde.

Závěrem bychom Vás rádi upozornili na naši sekci Instruktážní videa, která byla rozšířena o novou animaci znázorňující postup výměny dosluhujícího přímotopného konvektoru za moderní sálavý topný panel.


Mohlo by vás zajímat ...

TOPlist