Tisková zpráva FENIX GROUP a.s.

Zprávy médií o příčinách požáru rodinného domu ve Lhotce na Frýdecko-Místecku a výbuchu baterií fotovoltaiky jsou do ukončení šetření spekulací
Tisková zpráva

Dne 30. srpna 2023 se v médiích objevila zpráva o požáru rodinného domu ve Lhotce na Frýdecko-Místecku, který vypukl v úterý 29. srpna 2023 v odpoledních hodinách. Vzhledem k tomu, že v domě bylo instalováno bateriové úložiště HES, vyvinuté společností AERS s.r.o. a vyráběné ve výrobním závodě FENIX s.r.o. v Jeseníku, byli na místo požáru povoláni i zástupci obou společností: Cyril Svozil jr., ředitel společnosti AERS a Pavel Kudelka, ředitel výrobního závodu Fenix s.r.o, kde se bateriové stanice HES montují.

Cyril Svozil jr. potvrdil, že skutečně došlo 29.8. v 16.06 hod. k požáru stanice HES, nicméně okolnosti vzniku nejsou zatím vyjasněny. "Vyšetřování zdaleka neskončilo, média přesto uvádí za příčinu požáru výbuch bateriového úložiště. Vzhledem k poškození objektu a jednotlivých místností není doposud zřejmé, co bylo příčinou výbuchu a následného požáru v domě, když plášť bateriové stanice HES nevykazuje následky výbuchu uvnitř této stanice. Podrobnější informace zatím k požáru od vyšetřovatelů nemáme a až do skončení vyšetřování se k příčině požáru nebudeme vyjadřovat. Plně však spolupracujeme s vyšetřovateli z HZS ČR. Oslovili jsme zároveň Technický ústav požární ochrany o zpracování expertízy. Prodej bateriových stanic HES jsme až do vyjasnění příčin a průběhu požáru pozastavili,“ uvedl Cyril Svozil jr., ředitel společnosti AERS.

Kontaktní osoba: Cyril Svozil jr.
ředitel společnosti AERS
tel. 606 641 916
cyril.svozil@fenixgroup.cz


Mohlo by vás zajímat ...

TOPlist