Topné folie pro podlahové elektrické vytápění

Správně provedené podlahové elektrické vytápění patří zcela bezesporu k nejluxusnějším a k nejefektivnějším způsobům vytápění.

Varování!!

Správně provedené podlahové elektrické vytápění patří zcela bezesporu k nejluxusnějším a k nejefektivnějším způsobům vytápění. Ve Skandinávii se používá velmi masově již od 90.tých let, zejména v s nástupem tzv. laminátových a dřevěných plovoucích podlah. O spokojenosti zákazníků svědčí nejen jejich stále rostoucí prodej, ale i poměrně rychlé šíření na další a další trhy.

S rostoucí popularitou topných folií však přicházejí i noví výrobci a distributoři pocházející většinou s asijských zemí a snaží se často bez dostatečných výrobních i instalačních znalostí prodávat obdobné výrobky.

Pomineme li technické vlastnosti těchto folií, které by měly sloužit řádově 40 let a jsou přitom vyráběny firmami s velmi krátkou historií, jako daleko závažnější se jeví jejich neznalost základních pravidel instalace těchto folií.

Naše společnost testovala folie s předními výrobci plovoucích podlah jako např. Junckers, Kronospan, Egger (vyjádření k dispozici zde...), Quick-step, MAGNUM Parket (vyjádření k dispozici zde...) a dalšími a doporučuje pro podlahové topení folie o maximálním příkonu 80W/m² pro podlahy laminátové a 60W/m² pro podlahy dřevěné.

Oproti tomu u asijských dodavatelů se můžeme setkat s doporučováním příkonů více jako dvojnásobných 150-200W/m². Tyto hodnoty znamenají přímé ohrožení životnosti podlahy a je nutno vědět, že většina výrobců podlah v takovém případě neposkytuje žádnou záruku na své výrobky!

Bohužel, se v poslední době setkáváme stále častěji s nešťastnými uživateli takto špatně provedených podlah, v některých případech přitom dochází nejen k poškození či ke zničení podlahové krytiny ale i k poškození izolačních vrstev – viz foto.

 

Jeseník, Duben 2012

Mohlo by vás zajímat ...

TOPlist /cs/aktuality/topne-folie-pro-podlahove-elektricke-vytapeni